КІЛЬКА ПРОСТИХ ПРИЙОМІВ, ЩО ДОЗВОЛЯТЬ РОДИНІ З КОРИСТЮ ВИКОРИСТАТИ ЧАС КАРАНТИНУ
КІЛЬКА ПРОСТИХ ПРИЙОМІВ, ЩО ДОЗВОЛЯТЬ РОДИНІ З КОРИСТЮ ВИКОРИСТАТИ ЧАС КАРАНТИНУ:
1. Скласти кілька простих правил і обумовити разом з дитиною наслідки їх невиконання.
Наприклад, проводити за комп’ютером і телевізором не більше 2-3 годин на день (враховуючи і час на навчання), підтримувати кімнату в порядку, лягати в ліжко не пізніше обумовленого часу.
Наявність елементарних «правил нашого будинку» корисно завжди. Батькам це допомагає підтримувати порядок і сприятливу атмосферу, а дитині розуміти, що від неї очікують і тому відчувати себе впевненіше.
Пам’ятайте: правила слід встановлювати тільки тоді, якщо їх виконання можна проконтролювати і в разі невиконання одразу ж мати зворотний зв’язок.
2. Напередодні увечері або вранці допомогти дитині спланувати наступний день.
Навичці планувати свій час можна навчити навіть першокласника, хоча часові та просторові уявлення дитини змінюються в міру дорослішання – що молодший школяр, то складніше йому утримувати концентрацію уваги на своєму плані. Тому частіше потрапляє в ментальні пастки, тож більше потребує контролю з боку дорослого.
«Інструментах мислення» – це планування дітьми майбутньої гри або майбутнього дня. Навіть 6-річні діти, які ще не зовсім вміють писати, малюють послідовність своїх дій і в процесі гри звіряються з планом.
3. Увечері обговоріть з дитиною не тільки підсумки дня і досягнуті результати, а й наскільки послідовно вона дотримувалась свого плану.
Важливо допомогти дитині усвідомити головні «ментальні пастки» (у кожної дитини і дорослого вони свої) і в майбутньому бути більш уважною до імпульсів. Щоб допомогти дитині увійти в ритм роботи над якимось завданням може знадобитись пісочний годинник.
Можна також попросити дитину вести «емоційний щоденник» – тобто записувати або замальовувати свої емоції залежно від того, як просувається виконання завдань.
Відзначати успіхи або невдачі.
Не страшно, якщо дитина відволіклась або відійшла від плану. Найголовніше – бути уважним і помітити (я називаю це «зловити себе за хвіст» :).
4. Час Ч: читати, читати і ще раз читати.
Через загальну завантаженість і тиск масової культури відео-розваг у наших дітей залишається все менше часу на читання. Нині читаюча дитина – велика рідкість.При відповідній підтримці батьків час карантину можна використати для прочитання необхідних книг.