До уваги батьків учнів!

Дата: 2 лютого 2018 о 12:15
246 переглядів

Пам’ятка щодо профілактики грипу в загальноосвітньому навчальному закладі №6 ім. Житниченка І.В. м. Бердичева

Заходи проводяться відповідно до  вимог наказу МОЗ України від 09.02.1998 р №30 «Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 18.11.2009 №28 «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у навчальних закладах», регламенту санітарних правил закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

1. Соціальний педагог, класні керівники, класоводи організовують  щоденний аналіз причин відсутності учнів школи.
  2. Регулярно оновлюють контактну інформацію для батьків, у тому випадку, якщо їм буде потрібно забрати хвору дитину.
  3. Дирекція школи  виділяє приміщення (медичний кабінет) для тимчасового розміщення захворілих протягом  дня дітей (залежно від  стану дитини) до приходу батьків або госпіталізації.
  4. Виділяти  обмежене число співробітників для догляду за хворими, поки вони не будуть відправлені додому.   Зазначені співробітники не повинні входити в групу підвищеного ризику ускладнень грипу (наприклад, вагітні,  хворі хронічними захворюваннями).
  5. Медичні працівники, що тимчасово  доглядають за особами з відомим, імовірним або підозрюваним захворюванням на грип, грипоподібним захворюванням, використовують марлеві маски або одноразові респіратори.
  6. .здобувачі знань й персонал,  з ознаками грипоподібного захворювання, на момент приходу до школи або ті, що захворіли упродовж дня,є негайно ізольовані від інших учнів і персоналу в приміщення для тимчасового розміщення хворих, а потім разом з батьками здобувачі знань відправлені додому.
  7. Допуск здобувачів знань після перенесеного захворювання, а також відсутності більше 3 днів в навчальному закладі дозволяється тільки при наявності довідки дільничного лікаря-педіатра із вказівкою діагнозу, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також рекомендацій з індивідуального режиму дитини.
  8. Директор школи визначає відповідальних осіб, які забезпечують нагляд за здобувачами освіти під час миття рук(перед прийомом їжі).

Здобувачі знань і персонал  частіше миють руки з милом, особливо після кашлю або чхання, тому що віруси можуть поширюватися через забруднені руки або контаміновані (забруднені) вірусами предмети.

9.Проводяться  навчання здобувачів знань щодо дотримання  «респіраторного етикету»: при кашлі та  чханні  прикривати ніс і рот одноразовою серветкою й викидати її в урну після використання, а також мити руки.

10. Забезпечувати проведення щоденного вологого прибирання на   всі поверхні й предмети, які  мали найбільш часті контакти з руками (наприклад, клавіатура або парта), місця скупчення пилу (підвіконня, радіатори). Прибирання приміщень проводити при відкритих вікнах або фрамугах.

11.  Якщо рівень захворюваності грипом продовжує зростати, керівник вводить щоденний медичний огляд  дітей і персоналу з  вимірюванням температури тіла й оглядом носоглотки. Протягом  дня необхідно  виявляти й ізолювати дітей і працівників з ознаками захворювання.

12. При підвищеному рівні захворюваності грипом для більшої роз'єднаності здобувачів знань рекомендується:

- скасовуємо кабінетну систему навчання, при цьому учні залишаються в одній класній кімнаті;

- скасовуємо  уроки, під час яких учні з декількох класів повинні перебувати разом;

- скасовуємо  заходи, під час яких учні з декількох класів або шкіл перебувають разом у тісному контакті;

- провітрюємо  класні кімнати при відсутності дітей і закінчуємо провітрювання за 30 хвилин до приходу дітей.

13. У разі відсутності в  окремому класі або в цілому по школі  з приводу хвороби більше 15% від кількості дітей за списком, директор школи  негайно інформує управління освіти і науки, територіальну санепідстанцію для проведення комплексу протиепідемічних заходів.

За рішенням органу місцевої виконавчої влади, управління освіти та науки  у загальноосвітньому навчальному закладі (окремому класі) призупиняється навчальний процес(наказ по школі).